Pomůžeme Vám s výběrem správného filtru

Pokud však máte další otázky ohledně filtrů, neváhejte nás kontaktovat

Tipy a rady

První věc, která je důležité nechat udělat, je rozbor vody. Díky rozboru vody zjistíte její kvalitu a zda je potřeba upravit či nikoliv.

Krok č. 1: Rozbor vody

Rozbor vody je sice placená záležitost, ale investovat by do něj měl každý. Díky parametrům, které se měří zjistíte, zda je voda pitná nebo není. A podle toho se navrhne potřebný filtr pro domácnost nebo pro firmu.

Nezapomeňte, že převařením zbavíte vodu pouze bakterií, nikoliv ostatního znečištění. Je velice důležité používat vodu pro vaření stějně kvalitní jako vodu pitnou. Voda určená pro pití a vaření se nazývá vodou přímé spotřeby.

Uhlíkový filtr na vodu

Pro vodu, která je cítit chlórem je vhodné na pitnou vodu nainstalovat uhlíkový filtr, který pohltí zápachy z vody a celková chuť bude mnohem lepší.

Filtry na pitnou vodu

Voda, která obsahuje nadlimitní množství dusičnanů je potřeba upravit anexovým filtrem při menším nadlimitní množství, při větším to chce úpravu vody reverzní osmózou.

S nadlimitním množstvím železa a manganu si poradí spoustu filtrů, záleží na výši nadlimitní hodnoty prvků.

Na vodní kámen je také více filtrů. Jak katexový, který se používá nejčastěji, tak i speciální filtr, který kromě vodního kamene dokáže odstranit i další prvky jako je železo, mangan, dusičnany, amonné ionty, CHSK Mn a další.

Před výběrem filtru a následnou úpravou vody je vhodné nechat si udělat rozbor vody a pak si nechat poradit od profesionálů, jaká filtrační vložka je důležitá a jaká velikost filtru. Proto nehledejte vhodný filtr sami, obraťte se na nás!


Fotogalerie
přílohaMohlo by Vás také zajímat: úpravavody.eu | filtracevody.com