Pomůžeme Vám s výběrem správného filtru

Pokud však máte další otázky ohledně filtrů, neváhejte nás kontaktovat

Vodní filtry

Vodní filtry se rozdělují podle druhu náplně, která upravuje konkrétní problém ve vodě. Uvádíme ty nejvíce používané.

Filtry na změkčování vody

Nejvíce a nejčasteji používaná úpravna vody je na odstranění tvrdosti vody, která způsobuje vodní kámen. Filtry na změkčování vody se používají jak v domácnostech, tak i v průmyslu, kde jsou nedílnou součástí drahých přístrojů využívající vodu ke svému provozu a výrobě.  Úpravny vody se používají nejen na pitnou vodu z obecního vodovodu, ale také na vodu ze studny. Tvrdost vody má pouze doporučovanou hodnotu, není nijak omezená. Díky tomu se spousta zákazníků na nás obrací s problémem vysoké tvrdosti vody, která jim ničí veškeré spotřebiče od varné konvice, pračky, myčky, po sociální zařízení a bojlery.Správná velikost navrženého filtru na vodní kámen, uleví každému zákazníkovi a ušetří mu spoutu peněz za nákup nových spotřebičů.

Regenerace filtru probíhá stejně jako u vodního filtru na dusičnany, proplachem roztoku regenerační sole.

Vodní filtr na dusičnany

Z hlediska hygienické normy jsou dusičnany klasifikovány jako zdravotně závadné. Přítomnost v pitné vodě je nebezpečná. Nejvíce ohroženou skupinou jsou děti do 1 roku věku a starší lidé.

Přípustná hodnota obsahu dusičnanů v pitné vodě jsou pro zdravého člověka stanovena na maximální množství 50 mg/l. Pro děti do 1 roku je to maximální množství do 15 mg/l.

Odstranění dusičnanů se provádí většinou lokálně, kuchyňské filtry, na jednom odběrném místě za pomoci vodního filtru. Filtrace probíhá přes speciální anexovou náplň, která zachycuje dusičnany a vyměňuje je za chloridy. Odpad ve formě dusičnanů se vyplachuje při ruční regeneraci vložky, za pomoci solného roztoku.

Vodní filtr na odstranění chloru a zlepšení chuti

Jaký je důvod přidávání do vody chloru? Chlor se přidává do vody v různé formě na likvidaci bakterií a jiného mikrobiálního znečištění.

Pro odstranění nepříjemného zápachu od chloru se používá aktivní uhlí.

Vodní filtr Atlas na mechancké nečistoty

Vodní filtry na mechanické nečistoty jsou určeny pro filtraci pevných částic z vody. Jsou určeny pro provozní teplotu 2 -45°C. Z polypropylenu je vyrobena hlava filtru, která je pro připojení osazena mosaznými vložkami s vnitřním závitem a opatřena odvzdušňovacím ventilem, ať kovovým nebo plastovým.

Filtrační nádoba je průhledná a vyrobená z polykarbonátu, který umožňuje opticky sledovat zanešení sítové a nebo polypropylenové vložky.

Vodní filtr Atlas je v několika velikostech a typů, ke kterým lze zakoupit klíč a držák filtru.

 


Fotogalerie
příloha
příloha
příloha
přílohaMohlo by Vás také zajímat: úpravavody.eu | filtracevody.com